Search
Close this search box.
افراد نامرتبط که شبیه هم هستند DNA مشابهی دارند
آخرین مقالات:

افراد نامرتبط که شبیه هم هستند DNA مشابهی دارند

توسط Cara Murez HealthDay Reporter، HealthDay Reporter.

سه‌شنبه، 23 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

شباهت‌های غیرمرتبط یک فرد، که معمولاً به‌عنوان داپلگانگر شناخته می‌شود، ممکن است در واقع ژن‌هایی را به اشتراک بگذارند که نه تنها بر ظاهر، بلکه بر رفتار آنها نیز تأثیر می‌گذارند.

در یک مطالعه جدید، دانشمندان تجزیه و تحلیل DNA را روی 32 مجموعه از دوقلوهای مجازی – افرادی با شباهت‌های چهره قوی – انجام دادند و دریافتند که آنها دارای انواع ژنتیکی مشابهی هستند.

مانل استلر، نویسنده ارشد این مطالعه، از موسسه تحقیقات لوسمی جوزپ کارراس در بارسلونا، گفت: مطالعه ما با نشان دادن اینکه افراد با چهره‌های بسیار شبیه به هم ژنوتیپ‌های مشترکی دارند، در حالی که آنها در سطوح اپی ژنوم و میکروبیوم ناسازگار هستند، بینشی نادر از شباهت انسان ارائه می‌کند.

استلر توضیح داد که ژنومیک آنها را با هم جمع می کند و بقیه آنها را از هم جدا می کند.
محققان این موضوع را با دسترسی به افرادی که عکس‌هایشان بخشی از کار هنرمند کانادایی فرانسوا برونل بود، مورد مطالعه قرار دادند، که از سال 1999 تصاویری شبیه از مردم سراسر جهان به دست آورده بود. تیم تحقیقاتی 32 مورد از این جفت‌ها را به‌کار گرفتند.

محققان از سه الگوریتم تشخیص چهره مختلف برای اطمینان از اندازه‌گیری عینی شباهت استفاده کردند. شرکت کنندگان هر کدام بزاق دهان را برای تجزیه و تحلیل DNA ارائه کردند و به سؤالاتی در مورد سبک زندگی و ویژگی های فیزیکی پاسخ دادند.

این مجموعه منحصربه‌فرد از نمونه‌ها به ما این امکان را می‌دهد تا بررسی کنیم که چگونه ژنومیک، اپی ژنومیک و میکروبیومیک می‌توانند به شباهت انسان کمک کنند.
محققان دریافتند که این جفت ها به طور کلی ژنوتیپ های مشابهی داشتند، اما تغییرات دیگری در DNA آنها داشتند.

برای نیمی از جفت‌های مشابه، هر سه الگوریتم آنها را با هم خوشه‌بندی کردند. تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان داد که 9 مورد از این 16 جفت بر اساس 19277 پلی مورفیسم تک نوکلئوتیدی مشترک در کنار هم قرار گرفتند.

دانشمندان همچنین شباهت هایی در وزن و قد بین جفت ها، همراه با ویژگی های رفتاری مشابه از جمله سیگار کشیدن و تحصیلات پیدا کردند.
استلر گفت: “ما بینشی منحصر به فرد از ویژگی های مولکولی ارائه کردیم که به طور بالقوه بر ساختار چهره انسان تأثیر می گذارد.” “ما پیشنهاد می کنیم که همین عوامل تعیین کننده با هر دو ویژگی فیزیکی و رفتاری که انسان را تشکیل می دهند، مرتبط باشد.”

حجم نمونه کوچک بود، اکثر جفت ها اروپایی و تصاویر سیاه و سفید بودند – همه محدودیت های مطالعه. با این حال، یافته‌های منتشر شده در 23 اوت در مجله Cell Reports ممکن است مبنایی برای کار آینده در زمینه‌هایی مانند زیست پزشکی، تکامل و پزشکی قانونی باشد.

استلر در یک نشریه خبری گفت: این نتایج پیامدهای آینده در پزشکی قانونی خواهد داشت – بازسازی چهره مجرم از روی DNA و در تشخیص ژنتیکی – عکس صورت بیمار سرنخ هایی را در مورد اینکه چه ژنومی دارد به شما می دهد.

اطلاعات بیشتر
موسسه ملی تحقیقات ژنوم انسانی اطلاعات بیشتری در مورد ژنومیک دارد.

منبع: Cell Reports، انتشار خبری، 23 اوت 2022.منبع خبر
Materials provided by Institute for Research in Biomedicine (IRB Barcelona). Note: Content may be edited for style and length.

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

ساوا مگ

مجله تخصصی ژنتیک

اشتراگ گذاری این مقاله:
نظر خود را بنویسید: