Search
Close this search box.
“جهش رو به جلو” درمان امید بخش سرطان
آخرین مقالات:

“جهش رو به جلو” درمان امید بخش سرطان

افراد مبتلا به سرطان های غیرقابل درمان، سیستم ایمنی خود را برای حمله به تومورهای خود از نو طراحی خواهند کرد!

در یک تحقیق ژنتیکی شامل ۱۶ بیمار، پدیده ای تحت عنوان “جهش به جلو” و نمایشی “قدرتمند” از پتانسیل فناوری جدید نامیدند. در این درمان اختصاصی برای هر فرد با توجه به نقطعه ضعف خاص در تومور فرد، روش درمانی مخصوص همان فرد به صورت شخصی سازی شده در نظر گرفته می شود. سلول های سیستم ایمنی بدن انسان، سلول های T، که در بدن انسان می چرخد و سلول های مشکل دار را شناسایی کرده و از بین می برد. ای سلول ها با از پروتئین هایی به نام گیرنده علائم عفونت یا سلول های انحرافی که سرطانی شده اند را پیدا می کنند. تشخیص سرطان برای سلول های T دشوار است. یک ویروس به طور مشخص با بدن انسان متفاوت است، اما سرطان‌ها ظریف‌تر هستند زیرا نسخه‌ای از سلول‌های خودمان هستند.

این روش درمانی بر پایه نشانه گذاری کردن سلول های سرطانی است تا راحت تر توسط سلول های T شناسایی شوند. این فرایند باید برای هر بیمار اختصاصی طراحی شود زیرا هر تومور منحصر به فرد است.

این کارآزمایی شامل افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ، سینه یا ریه بود که به درمان‌های دیگر پاسخ نداده بودند. این مطالعه برای آزمایش ایمنی و امکان‌سنجی این فناوری طراحی شد و نشان داد سلول‌های اصلاح‌شده برای درمان راه خود را به داخل تومور پیدا می‌کنند. برای تعیین دوز صحیح و اینکه واقعا چقدر موثر است، به مطالعات بزرگتری نیاز است.

دکتر آنتونی ریباس، یکی از محققان دانشگاه کالیفرنیا گفت: “این یک جهش به جلو در توسعه یک درمان شخصی برای سرطان است.” نتایج در جلسه ای از انجمن ایمونوتراپی سرطان ارائه شد و به طور همزمان در مجله Nature منتشر شد.

دکتر مانل خوان، رئیس خدمات ایمونولوژی در بیمارستان کلینیک در بارسلون، گفت که این “کار فوق العاده” و “بی شک یکی از پیشرفته ترین ها در این زمینه است”. وی افزود: “این کشف ارزشمند راه را برای استفاده از رویکرد درمان شخصی در بسیاری از انواع سرطان و به طور بالقوه در بسیاری از بیماری های دیگر باز می کند.”

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

ساوا مگ

مجله تخصصی ژنتیک

اشتراگ گذاری این مقاله:
نظر خود را بنویسید: